POŠLI DOBRO doručili aj do Domu RAFAEL

02/11/2020

Na Slovensku sa mladí študenti vysokých škôl spojili a vytvorili iniciatívu POŠLI DOBRO. Vysokoškoláci chcú potešiť staršiu generáciu v domovoch sociálnych služieb a zdravotníckych zariadení písaním pekných povzbudivých listov pre klientov a pacientov. Je to ich prejav nezištnej lásky a spolupatričnosti v časoch zasiahnutých koronavírusom.

Jeden z hlavných protagonistov iniciatívy POŠLI DOBRO je Ján Cipár, poslucháč Ekonomickej univerzity v Bratislave. Začiatkom októbra navštívil Dom RAFAEL, aby spolu so študentkou psychológie a v mene ďalších mladých potešili našich klientov a odovzdali nám svoje milé darčeky. Tí  klienti, ktorí sa chceli podeliť s obsahom listov, si spoločne čítali krásne slová. Čítanie listov bolo veľmi dojímavé a milé. Na záver sme sa rozhodli spoločným listom odpísať mladým ľuďom, čo im odkazuje staršia generácia.

Iniciatívu POŠLI DOBRO sme v Dome RAFAEL prijali ako gesto lásky, ktoré utvára mosty medzi mladou a starou generáciou a zároveň „ohrieva“ krásne medziľudské vzťahy v ťažkých časoch celosvetovej pandémie. 

posli-dobro-03-originalposli-dobro-02-original

Text: Ivetka Horváthová, koordinátorka duchovných a dobrovoľníckych aktivít v Dome RAFAEL


2022 © RAFAEL, N.O.