Májales 2022

10/05/2022

Vo štvrtok 5. mája 2022 sa v dopoludňajších hodinách uskutočnil v lesoparku tradičný Májales, spojený so stavaním krásne vyzdobeného mája. 

Slnečné počasie nám naozaj doprialo krásny zážitok a dobrú náladu. Už ráno sme spolu s klientmi nachystali stužky a máj ozdobili. Po privítaní sme si spoločne vypočuli rozprávanie o folklórnych zvykoch a tradíciách spojených s týmto mesiacom lásky, povedali sme si tiež o samotnom význame stavania májov. Klienti z DSS nás pozdravili piesňami a chlapi sa dali do stavenia nášho, asi päťmetrového mája, ktorý nám zabezpečil p. Marek Čajan, za čo mu skutočne veľmi pekne ďakujeme. A keďže sa nám ho podarilo dobre osadiť, neostávalo nič iné, ako čas na spoločnú zábavu a občerstvenie. Hrou na harmonike nás opäť sprevádzala p. Alenka Cagáňová, ktorá vždy veľmi rada a ochotne príde, aby našich klientov rozveselila. S radosťou sme si zaspievali rôzne ľudové piesne a vychutnali sme si už prichádzajúce letné počasie.

Klienti ešte niekoľko dní spomínali, ako im bolo dobre a to je pre nás to najdôležitejšie. Sme radi, že po dlhej a chladnej zime môžeme čas opäť tráviť vonku a už teraz  sa tešíme na ďalšie podujatia, ktoré tím sociálnych pracovníkov usilovne pripravuje.

1652102687817-original

1652102687805-original


2022 © RAFAEL, N.O.