Zahájili sme projekt obnovy lôžok

08/10/2021

V Dome RAFAEL sme tento rok zahájili modernizáciu zariadenia nákupom nových lôžok a antidekubitných matracov. Nové elektricky polohovateľné postele prispejú ku kvalite poskytovanej starostlivosti a súčasne uľahčia personálu ich neľahkú prácu. 

Dôležitým prínosom obnovy lôžok je aj možnosť jednoduchého transportu imobilných pacientov v priestoroch budovy alebo do lesoparku v okolí, čo ocenia predovšetkým príbuzní našich ležiacich pacientov a klientov.

Nové postele majú postupne nahradiť staršie lôžka získané v minulosti darom zo sociálnych zariadení v zahraničí. Staršie lôžka používame od otvorenia zariadenia v r. 2016 a tieto postele pomaly dosluhujú. Ide spolu o 60 lôžok na všetkých našich oddeleniach.

Vzhľadom na finančnú náročnosť obnovy lôžok sme požiadali o podporu viaceré organizácie a nadácie. Sme nesmierne vďační, že niektoré z nich sa rozhodli finančne podporiť náš projekt. 

Za získané finančné prostriedky sa nám podarilo v septembri 2021 získať prvých 12 kusov elektricky polohovateľných lôžok SETA od nemeckého výrobcu Stiegelmeyer. Ide o renomovaného výrobcu, ktorý na trhu nemocničných postelí pôsobí desiatky rokov. Veríme, že vďaka vysokej kvalite, spoľahlivosti, robustnosti a bezpečnosti budú nové postele dlho slúžiť našim pacientom, ich blízkym a zamestnancom.

postele03-originalpostele05-originalpostele09-original

Projekt výmeny starších postelí za nové kvalitné nemocničné lôžka sa uskutočnil vďaka finančnej podpore:

  • Nadácie SPP
  • Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR
  • Nadácie EPH
  • Bratislavského samosprávneho kraja.

ZA PODPORU všetkým ĎAKUJEME!

nadacia-spp-originalmpsvar-originalnadacia-eph-originalbsk_logo-original


2022 © RAFAEL, N.O.